LO im. Piotra Skargi gospodarzem LII Zjazdu Najstarszych Szkół w Polsce

LII Zjazd Najstarszych Szkół w Polsce w LO im. Piotra Skargi w PułtuskuPułtuskie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w tym roku pełni zaszczytną rolę gospodarza LII Zjazdu Najstarszych Szkół w Polsce. W piątek 20 października, w sali gimnastycznej liceum, odbyła się uroczysta inauguracja tego kilkudniowego spotkania, w której udział wzięła Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, przedstawiciel Samorządu Powiatu Pułtuskiego – organu prowadzącego. Zjazd rozpoczął się w czwartek 19 października i potrwa do soboty 21 października. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk.

Wśród zaproszonych gości, których powitała dyrektor LO Anna Majewska, nie zabrakło również przedstawicieli władz krajowych, które reprezentował Minister Henryk Kowalczyk oraz władz Samorządu Gminy Pułtusk – Burmistrza Wojciecha Gregorczyka i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pułtusku Ireneusza Purgacza. Ponadto w zjeździe wzięły udział władze Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce na czele z Prezes Zarządu Marzenną Modrzewską-Michalczyk. Oprócz przedstawicieli najstarszych szkół w Polsce w piątkowej inauguracji wzięli udział reprezentanci jednostek organizacyjnych Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk, służb mundurowych, oświatowych związków zawodowych, duchowieństwa i pozostali zaproszeni goście.

Bardzo bogaty program LII Zjazdu Najstarszych Szkół w Polsce, zaplanowany przez organizatorów, z całą pewnością dostarczy uczestnikom ciekawych i inspirujących refleksji na kolejne lata współpracy.

W programie piątkowej inauguracji przewidziano interesujące prelekcje: rys historii szkoły przedstawił prof. Radosław Lolo Prorektor ds. nauki i rozwoju Akademii Piotrkowskiej; Pułtuskie Liceum w kontekście niebieskiego mundurka to tytuł prelekcji mgr Pauliny Biernackiej, doktorantki Akademia Finansów i Biznesu Vistula; znanych nauczycieli i wychowanków Skargi przybliżyła mgr Anna Krawczyńska, nauczyciel historii Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku.

Spotkanie w sali gimnastycznej liceum zakończył montaż słowno-muzyczny, zatytułowany „Przeszłość jest najlepszym wyznacznikiem przyszłości”, przygotowany przez uczniów LO im. Piotra Skargi w Pułtusku.