Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w PułtuskuW piątek 15 września wyjątkową uroczystość obchodziła jedna ze szkół, których organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Pułtuskiego. W gronie zaproszonych gości, emerytowanych i obecnych nauczycieli i pracowników, absolwentów, uczniów i ich rodziców świętowano Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Honorowy patronat nad uroczystością sprawowali: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk. Władze Samorządu Powiatu Pułtuskiego reprezentowali: Sekretarz Powiatu Katarzyna Jankowska, Członek Zarządu Powiatu w Pułtusku Zbigniew Księżyk, Przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk wraz z radnymi Rady Powiatu.

– Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji, niż widzieć dom wypełniony zacnymi i przyjaznymi gośćmi. To niezwykły zaszczyt i wielka radość móc powitać Państwa na uroczystym spotkaniu podsumowującym Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku Rok szkolny 2022/2023 to rok, w  którym obchodziliśmy również 60 lat od rozpoczęcia zajęć edukacyjnych w nowym budynku szkoły przy  ulicy Tysiąclecia 12, który do dziś jest jej siedzibą – tymi słowami zwróciła się do zebranych dyrektor zespołu Anna Kmiołek-Gizara, witając uczestników uroczystości.

Piątek 15 września był nie tylko okazją do wspomnień i refleksji nad tym, co było, ale także do uhonorowania i podziękowania tym wszystkim, którzy mieli swój wkład w rozwój Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Ze słowami gratulacji do społeczności szkolnej zwrócili się zaproszeni goście:

Minister Henryk Kowalczyk, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika – Starosta Makowski Zbigniew Deptuła, w imieniu Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego Przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk, w imieniu Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka Zastępca Mateusz Miłoszewski, dyrektor programu kształcenia na kierunku historia Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Akademia Humanistyczna w Pułtusku dr Marta Milewska, Prezes Powiatowego Oddziału  Związku Nauczycielstwa Polskiego Maria Korbal, Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej Jolanta Siejbik, Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości Janusz Borzyński oraz wnuczkowie patrona szkoły – Jana Ruszkowskiego.

Ważnym elementem piątkowej uroczystości była również projekcja filmu, przygotowanego specjalnie na tę okazję.