XIX MIĘDZYPOWIATOWY MITYNG LEKKOATLETYCZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 czerwca 2018r. na stadionie MOSiR w Pułtusku odbył się XIX Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem Mityngu jest Zarząd Powiatu w Pułtusku,  a współorganizatorami: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach, Dom Pomocy Społecznej w Obrytem, Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku.

W tegorocznym mityngu wystartowało  13 drużyn  reprezentujących:
– Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w: Płońsku, Mławie, Pułtusku, Wyszkowie, Ciechanowie, Jońcu;
– Zespoły Szkół Specjalnych w: Brańszczyku, Legionowie,
– Domy Pomocy Społecznej w: Brańszczyku, Pułtusku, Obrytem i Ołdakach
oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku.

Zawody sportowe poprzedza tradycyjna formuła ceremonii otwarcia – prezentacja drużyn, wciągnięcie flagi na maszt przy dźwiękach hymnu narodowego, przysięga zawodników, zapalenie olimpijskiego znicza oraz ,,Marsz ku słońcu”.
Symbolicznego otwarcia Mityngu  dokonała wicestarosta Beata Jóżwiak.

Po oficjalnym otwarciu Mityngu zawodnicy rozpoczęli rywalizacje sportowe w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, 200 m i 400 m, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową. W poszczególnych konkurencjach zmagali się uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych: I – 10-14 lat, II – 15-19 lat, III – powyżej 19 lat.

Nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem rywalizacji sportowych czuwał profesjonalny skład sędziowski na czele z sędzią głównym Januszem Pawlakiem oraz wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
Zawodnicy za zajęcie I, II i III miejsca otrzymali medale oraz dyplomy a wszystkie drużyny pamiątkowe puchary.