XII edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…” rozstrzygnięta

18 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyła się XII edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Pułtuski i Burmistrz Miasta Pułtusk. Celem Konkursu jest popularyzacja tradycyjnych pieśni patriotycznych i kresowych, wspieranie talentów muzycznych i wokalnych, rozwijanie zainteresowań uczniowskich, zachęcenie do udziału w życiu kulturalnym społeczności lokalnej, stworzenie warunków do prezentacji własnych umiejętności. Gości powitali organizatorzy: Dyrektor Liceum Anna Majewska i przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP Janusz Iwiński. Konkurs rozpoczęty został słowami „Człowiek, który nie ma pamięci o swojej przeszłości, nie ma na czym budować swojej przyszłości”. Anna Majewska powiedziała, że są to znamienne słowa, szczególnie w tym roku dla Liceum, które oficjalnie dołączyło do zaszczytnego grona najstarszych szkół w Polsce, a uroczyste wręczenie certyfikatu nastąpiło 21 października 2022 r.

Młodych artystów oceniało jury w składzie: Wanda Koniecka-Pieńkos Wiceprezes Związku Piłsudczyków RP, wieloletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi i pomysłodawczyni Konkursu Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…”, Aldona Łaszczyk nauczyciel języka polskiego, sybiraczka, przyjaciółka szkoły, Józef Frakstein śpiewak bas-baryton, wykonawca muzyki oratoryjnej i kantatowej, koncertował na estradach Polski, Austrii, Francji, Niemiec, Włoch, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, uczestniczył w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, Michał Kisiel Dyrektor Domu Polonii, Szymon Fabisiak absolwent liceum, muzyk, wokalista, lider zespołu Carol Markovsky.

Wyniki XII Konkursu Pieśni Patriotycznej:

CZĘŚĆ I – SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – Alicja Paradowska, Szkoła Podstawowa w Skaszewie Włościańskim.
II miejsce – Natalia Łączkowska, Szkoła Podstawowa im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie.
III miejsce – Magdalena Górska, Gabriela Ćwik, Olga Kalinowska, Amelia Trojgo – zespół KLASTER, Szkoła Podstawowa Nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.
WYRÓŻNIENIE – Brajan Grochowski, Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego w Pułtusku.

CZĘŚĆ II – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I miejsce – Karolina Fabisiak, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku.
II miejsce – Aleksandra Janas, Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
III miejsce – Anna Krupińska, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.
WYRÓŻNIENIE – Anna Skura,  akompaniament: Oliwia Dłutowska, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Nagrodę za I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, wręczoną przez Sekretarza Powiatu Katarzynę Jankowską, ufundował Zarząd Powiatu w Pułtusku.

CZĘŚĆ III – PIEŚŃ KRESOWA
I miejsce – Anna Jaworska, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku.
II miejsce – Zuzanna Czarnecka, Szkoła Podstawowa Nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.
III miejsce – Kamil Taperek, Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie.

NAGRODA SPECJALNA w kategorii pieśń kresowa – trzydniowy pobyt w Wilnie ufundowana przez Krzysztofa Łachmańskiego Prezesa Fundacji Dobroczynności  i Pomocy Domu Kultury Polskiej w Wilnie:
Anna Jaworska, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku.

NAGRODA DODATKOWA ufundowana przez anonimowego miłośnika konkursu pieśni patriotycznej:
Kacper Chodkowski, Szkoła Podstawowa w Świerczach.