Wywieś flagę

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz obchodami 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zwracamy się do Państwa z prośbą o wywieszenie flagi narodowej. Niech biało – czerwone barwy, powiewające przed budynkami, podkreślają poczucie wspólnoty oraz będą wyrazem szacunku dla umiłowanej ojczyzny.
Jest to również wspaniała okazja, aby w tym okresie uczcić flagę Mazowsza. Będzie to symbol regionalnego patriotyzmu oraz przywiązania do mazowieckiej kultury i tradycji. Flaga województwa mazowieckiego nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Dzięki Decyzji Sejmiku Województwa Mazowieckiego flaga województwa może być używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu, jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa.
Dziękujemy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi za przesłane flagi. Aktywnie włączamy się w ich promocję i zachęcamy do godnego wyeksponowania Flagi Polski oraz Flagi Województwa Mazowieckiego w przestrzeni publicznej.