Uszkodzone dachy, połamane drzewa, awarie prądu

Silny wiatr związany z przejściem w dniu dzisiejszym w godzinach rannych przez powiat pułtuski frontu atmosferycznego uszkodził dachy, powalił drzewa, spowodował awarie prądu. Dachy budynków mieszkalnych zostały uszkodzone w Zatorach, Drwałach (trzy budynki) i Bielanach. Dachy na budynkach gospodarczych (oborach, stodołach, garażach) zostały uszkodzone w Dębinach, Pokrzywnicy, Golądkowie i Zatorach. W Zambskach Starych zawaliła się drewniana stodoła. W kilkunastu miejscowościach na terenie powiatu zostały powalone drzewa, a w Winnicy drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny. Skutki wichury usuwa kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
W kilkunastu miejscowościach w godzinach rannych nastąpiło awaryjne wyłączenie prądu. Uszkodzenia naprawiane są na bieżąco przez pracowników Zakładu Energetycznego. Informacje o awariach prądu można znaleźć na stronie Zakładu Energetycznego pod adresem:

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku