Spotkanie uczniów LO im. Piotra Skargi z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Spotkanie uczniów LO im. Piotra Skargi z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów 25 maja, odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne Powiatowego Rzecznika Konsumentów – Doroty Ciosek – z młodzieżą, tym razem z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku.  Celem spotkania było poszerzenie wiedzy o prawach i obowiązkach młodego konsumenta.

Oprócz przekazania najważniejszych zagadnień, dotyczących m.in. procedur reklamacyjnych, różnic między gwarancją a rękojmią, niezgodności towaru z umową, zagrożeń wynikających z nieprzemyślanych zakupów w Internecie, Powiatowa Rzecznik Konsumentów, zachęciła uczniów do wspólnej dyskusji. Licealiści ponadto otrzymali ulotki informacyjne.
Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi podziękowała Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów za rozwijanie świadomości prawnej i poszerzenie wiedzy na temat praw młodego konsumenta.
Spotkanie zorganizowano w porozumieniu z Grażyną Sitek, nauczycielką przedmiotu z podstaw przedsiębiorczości, a kolejne zaplanowano na 2 czerwca.