Spotkanie opłatkowe mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego

W niedzielę, 15 grudnia 2019 r. na pułtuskim rynku odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego – zwieńczenie organizowanego przez Samorząd Gminy Pułtusk Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Spotkanie rozpoczęło się odegraniem hejnału Pułtuska, następnie ks. Sebastian Pakulski odczytał Ewangelię o Narodzeniu Jezusa oraz złożył życzenia mieszkańcom Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Świąteczne życzenia zgromadzonym złożyli również Poseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk, Wicestarosta Beata Jóźwiak, Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk, oraz przedstawiciele Artystycznego Zespołu Estradowego MCKiS w Pułtusku. Obecni mieszkańcy tradycyjnie łamali się opłatkiem przy dźwiękach kolęd i pastorałek. W trakcie spotkania uczestnicy degustowali wigilijne potrawy oraz mieli możliwość zrobienia fotografii z Mikołajem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki świąteczną ciuchcią. Podczas spotkania opłatkowego na rynku trwał kiermasz, na którym można było zakupić lokalne produkty spożywcze i wyroby artystyczne. Całość zwieńczył koncert świąteczny w wykonaniu Oliwii Iwanowskiej i Macieja Komorowskiego.