Spotkanie opłatkowe mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego

W niedzielę 16 grudnia 2018 r., na pułtuskim rynku odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego.

Sygnałem do rozpoczęcia spotkania był hejnał Pułtuska odegrany z ratuszowego balkonu. Następnie Dziekan Dekanatu Pułtuskiego ks. prałat Wiesław Kosek odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz złożył życzenia mieszkańcom Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Świąteczne życzenia uczestnikom spotkania i ich rodzinom złożyli również przedstawiciele organizatorów – samorządów powiatowego i gminnego: Jan Zalewski, starosta pułtuski i Wojciech Gregorczyk, burmistrz Miasta Pułtusk. Uczestnicy spotkania tradycyjnie składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, przy dźwiękach kolęd, pastorałek oraz popularnych świątecznych piosenek w wykonaniu dzieci z MCKiS w Pułtusku, Klubu Seniora oraz Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku. Wszyscy zebrani na pułtuskim rynku mogli spróbować wigilijnych potraw. Liczne atrakcje przygotowano z myślą o najmłodszych uczestnikach spotkania opłatkowego. Oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem albo świątecznego selfie, dzieci wraz z dorosłymi uczestniczyły w świątecznych animacjach, robiły łańcuch choinkowy oraz chętnie korzystały z przejażdżki świąteczną ciuchcią. Popularnością cieszyły się bezpłatny kiermasz bombek choinkowych wykonanych przez uczniów szkół z terenu gminy Pułtusk w ramach konkursu „Najładniejsza bombka choinkowa” oraz stoisko Nadleśnictwa Pułtusk oferujące gałązki choinkowe.
W trakcie spotkania opłatkowego na rynku trwał kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić lokalne produkty spożywcze i wyroby artystyczne.