Prace remontowe w ZS im. B. Prusa

Prace remontowe w ZS im. B. PrusaW czerwcu br. rozpoczęły się roboty budowlane w ZS im. B. Prusa w Pułtusku realizowane w ramach zadania pn. „Budynek seminarium duchownego w Pułtusku 1594 r. (obecnie ZS im. B. Prusa) prace budowlane m.in. remont dachu, elewacji”, na które Powiat Pułtuski otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 1.507.198,63 zł. Wykonawcą jest P.H.U. Budomur Sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku. Zakończenie robót zaplanowano na koniec maja 2022 r.

Prowadzone przy zabytku działania zakładają m.in. wymianę konstrukcji dachu wraz z pokryciem, remont kominów ponad dachem, montaż instalacji uziemiającej i odgromowej, docieplenie stropu poddasza nieużytkowego w części budynku jednopiętrowego, wykonanie tynków renowacyjnych ścian wewnętrznych oraz remont elewacji.