Powiatowo-gminny Dzień Strażaka i jubileusz 70-lecia OSP Trzepowo

W niedzielę, 10 czerwca 2018 r. w Trzepowie odbył się  powiatowo-gminny Dzień Strażaka, połączony z jubileuszem 70-lecia  OSP Trzepowo oraz poświęceniem i nadaniem tej jednostce sztandaru.

Obchody zainaugurowała msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, odprawiona w kościele parafialnym pw św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na plac przy remizie OSP w Trzepowie, gdzie odbył się uroczysty apel, w którym oprócz pododdziałów państwowej i ochotniczej straży pożarnej uczestniczyli: st. bryg. Bogdan Łasica –Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie,  dh Tadeusz Nalewajk – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, ks.kan Józef Gawlik – kapelan strażaków, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin oraz służb mundurowych – policji, wojska, Lasów Państwowych.

Po ceremonii fundacji, nadania, poświęcenia i wręczenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej  w Trzepowie nastąpiło jego oznaczenie Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń (Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza, Złotego Znaku Związku, Medali „Za zasługi dla pożarnictwa”, odznaki „Wzorowy Strażak”), aktów nadania wyższych stopni służbowych i wyróżnień osobom zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej.

Starosta Jan Zalewski oraz członek Zarządu Powiatu Zdzisław Pieńkos – wręczyli nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Pułtusku:

– kapitanowi Andrzejowi Elakowi – funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku;

– druhowi Janowi Makarewiczowi– z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewie;

– druhowi Wiesławowi Wójcikowi – z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy;

-starszemu sekcyjnemu Krzysztofowi Żbikowskiemu – funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku.

Trwałą pamiątką niedzielnej uroczystości, będzie poświęcona i odsłonięta tablica na budynku remizy, która upamiętnia założycieli OSP Trzepowo.