PONAD 7,3 MLN ZŁ DOFINANSOWANIA DLA SZKÓŁ ZAWODOWYCH POWIATU PUŁTUSKIEGO

We wtorek  (17 bm.) marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik,  członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i  przedstawiciele powiatu pułtuskiego – starosta Jan Zalewski,  wicestarosta Beata Jóźwiak oraz skarbnik Krystyna Rzepnicka podpisali z  umowę na realizację projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.   Przy podpisaniu umowy obecny był radny sejmiku województwa Witold Chrzanowski.  Wartość dofinansowania dla powiatu pułtuskiego to ponad 7, 3 mln zł.

W projekcie będą uczestniczyły  szkoły powiatu pułtuskiego:   Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku – technikum  oraz  Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku – technikum  i szkoła branżowa I stopnia.

W ramach projektu szkoły otrzymają następujące formy wsparcia:
– szkolenia, praktyki i staże zawodowe dla uczniów;
– wyposażenie pracowni zawodowych;
– pomoc w opracowaniu i wdrażaniu innowacji pedagogicznych;
– szkolenia dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu z zakresu innowacji pedagogicznych.

FOTO: www.mazovia.pl
Informacja i zdjęcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego –czytaj