Podsumowanie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 13 stycznia 2019 r., Pułtusk po raz kolejny zagrał w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie sztab Orkiestry, którego szefem jest Pani Teresa Zielińska, mieścił się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa, natomiast Finał odbył się w Sali kina MCKiS w Pułtusku.
Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać łączną kwotę: 76 445,90 zł.
Jak, co roku wręczono nagrody laureatom konkursów Burmistrza Miasta Pułtusk oraz nagrody Starosty Pułtuskiego, które otrzymali :
– wolontariusze z Powiatu Pułtuskiego, którzy zebrali najwięcej pieniędzy w ubiegłorocznym 27 Finale WOŚP, tj. Jan Bąk, Kacper Cendrowski, Kamil Czarnecki,
oraz
– szkoła i przedszkole które zebrały największa sumę pieniędzy w tegorocznym Finale, tj. Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach i Przedszkole Miejskie Nr 4 w Pułtusku.
Finał WOŚP zawsze niesie za sobą wiele atrakcji. Tak było i tym razem. Na scenie Pułtuskiego MCKiS pomiędzy licznymi licytacjami zagościł zespół Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz muzycy z zespołu Simon&Simon. Nie obyło się również bez występu Studia Tańca SWAG Olgi Nitkowskiej – Brejnak.