Podpisanie umowy partnerstwa na budowę linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

Podpisanie umowy partnerstwa na budowę linii kolejowej Zegrze-PrzasnyszLink do transmisji online z wydarzenia: https://www.facebook.com/events/223261083223276/?ref=newsfeed

W poniedziałek 19 samorządów z północnego Mazowsza, w tym samorząd województwa podpiszą umowę partnerstwa dotyczącą projektu „Budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza”. To niezbędny dokument aplikacyjny w ramach drugiego etapu naboru projektów do programu Kolej+. Liderem przedsięwzięcia jest miasto i gmina Serock.

Umowę partnerstwa podpiszą:

Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego,
Wiesław Raboszuk – wicemarszałek,
Artur Borkowski – burmistrz miasta i gminy Serock, lider projektu,

oraz samorządowcy z północnego Mazowsza, partnerzy projektu: gmina Pokrzywnica, gmina Winnica, miasto Pułtusk, gmina Karniewo, gmina Szelków, gmina Płoniawy Bramura, gmina Krasne, gmina Przasnysz, miasto Maków Mazowiecki, miasto Przasnysz, powiat legionowski, powiat pułtuski, powiat makowski, powiat przasnyski, a także gminy Wieliszew i Nieporęt.

W spotkaniu udział wezmą Bożena Żelazowska poseł na Sejm RP, Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Konrad Wojnarowski, radny województwa mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Źródło: Informacja o wydarzeniu