Podpisanie umowy o partnerstwie na budowę linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza”

W poniedziałek 22 listopada 2021 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisano umowę partnerstwa na budowę linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza”. Umowa jest wymaganym dokumentem aplikacyjnym w ramach drugiego etapu naboru projektów do programu „Kolej+”.

Porozumienie o współpracy podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, w imieniu samorządów Powiatu Pułtuskiego Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Wicestarosta Beata Jóźwiak, Gminy Pułtusk Zastępca Burmistrza Mateusz Miłoszewski oraz przedstawiciele samorządów: Powiatu Legionowskiego, Powiatu Makowskiego, Powiatu Przasnyskiego, Miasta Serock (lidera projektu), Gminy Pokrzywnica, Gminy Winnica, Gminy Karniewo, Gminy Szelków, Gminy Płoniawy Bramura, Gminy Krasne, Gminy Przasnysz, Gminy Maków Mazowiecki, Gminy Przasnysz, Gminy Wieliszew i Gminy Nieporęt.