Piknik Miltarny już za nami

Piknik Militarny, zorganizowany przez Samorząd Powiatu Pułtuskiego oraz Samorząd Gminy Pułtusk w ramach cyklu wydarzeń związanych z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbył się w sobotę 7 września 2019 r. na Przystani Miejskiej w Pułtusku. Przepełnione atrakcjami przedsięwzięcie, przyciągnęło wielu mieszkańców oraz gości.
Wydarzenie zainaugurowała Parada motocyklowa motocyklistów, którzy przyjechali z Głodowa, gdzie wraz z lokalną społecznością uczestniczyli w uroczystości posadzenia Katyńskiego Dębu Pamięci dla aspiranta Zygmunta Drejki.
Podczas pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji m. in. wystawy pojazdów militarnych, punktu werbunkowego czy pokazów: sztuk walki, manewrów wojskowych, musztry, psów wojskowych. Dla najmłodszych przygotowano animacje oraz mini runmageddon ze słodką niespodzianką. Bohaterami wydarzenia okazały się czołg LEOPARD 2A5, samolot LIM-5 oraz sprzęty wojskowe prezentowane przez współorganizatorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również inscenizacja września w wykonaniu Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty.

Na scenie można było obejrzeć pokaz artystyczny w wykonaniu I LO CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku, wysłuchać koncertu patriotycznego w wykonaniu Artystycznego Zespołu Estradowego działającego przy Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku oraz czytania noweli polskich w ramach akcji społecznej Narodowe Czytanie.
Piknik zakończyła swoim koncertem Warszawska Kapela z Targówka.
W uznaniu za współtworzenie tego wyjątkowego przedsięwzięcia Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Grzegorczyk wręczyli wszystkim współorganizatorom pamiątkowe certyfikaty z podziękowaniami.
Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki licznym sponsorom oraz współpracy wielu osób i instytucji uświetniających piknik również swoją obecnością.