Obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Pułtusku

Oficjalne obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się 15 sierpnia 2019 r.
na I cmentarzu w Pułtusku przy mogile żołnierzy poległych w 1920 r., gdzie przedstawiciele środowisk kombatanckich, samorządów lokalnych, szkół, stowarzyszeń, zakładów pracy, instytucji oraz mieszkańcy powiatu pułtuskiego złożyli kwiaty. W trakcie uroczystości na mogile została rozsypana ziemia przywieziona przez Pułtuską Grupę Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty z pola Bitwy pod Monte Casino.
Po uroczystości na I cmentarzu, nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wincentego Witosa, następnie zgromadzeni udali się do Bazylki Pułtuskiej na uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Tuż po jej zakończeniu o godz. 13.30 odbyła się uroczystość przy pomniku Józefa Piłsudskiego.
Oprawę obchodów uświetniły: poczty sztandarowe, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty w skład której wchodzą uczniowie szkół średnich z terenu Powiatu Pułtuskiego, Związek Piłsudczyków RP Oddział w Pułtusku oraz Pułtuski Pododdział Jednostki Strzeleckiej 1313.