Obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Pułtusku

W niedzielę, 15 sierpnia br. w Pułtusku odbyły się obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez przedstawicieli Samorządu Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk oraz delegacji organizacji społecznych i politycznych pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy tablicy upamiętniającej Ignacego Jana Paderewskiego oraz pod pomnikiem Wincentego Witosa.
Uroczyste złożenie kwiatów odbyło się również przy mogile żołnierzy poległych w 1920 roku na I Cmentarzu, tu z udziałem pocztów sztandarowych, oprawą w wykonaniu Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty oraz Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku. Wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele samorządów lokalnych, reprezentanci środowisk kombatanckich, szkół, stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych Powiatu Pułtuskiego i Miasta Pułtusk, zakładów pracy i instytucji. Słowo do zebranych wygłosiła Katarzyna Apalińska nauczyciel historii w Publicznej Szkole Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku. Następnie odprawiona została Masza św. W intencji Ojczyzny w pułtuskiej Bazylice.
Wśród wydarzeń towarzyszących pułtuskim obchodom 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej znalazły się: XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Young Football Cup 2021 z okazji 100-lecia MLKS Nadnarwianka Pułtusk oraz koncert w amfiteatrze zamkowym. Podczas koncertu mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z mobilnego punktu szczepień oraz stoiska Narodowego Spisu Powszechnego.