Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie

W czwartek 31 października 2019 r. Starosta Pułtuski Jan Zalewski i Wicestarosta Beata Jóźwiak dokonali symbolicznego przekazania samochodu dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie. Nowy pojazd to przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych mikrobus wyposażony w windę. Całkowity koszt zakupu auta wyniósł 152 889,00 zł , z czego 80 000,00 zł zostało sfinansowane ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świeszewie to placówka pobytu dziennego, przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, realizująca zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia.