Mural Jana Lityńskiego na warszawskiej Woli

Uroczystość pn. Wolność kocham i rozumiem: Jan Lityński i Komitet Obrony Robotników

Fot. A. Kwiatkowski

W niedzielę 26 września 2021 r. na warszawskiej Woli został odsłonięty mural Jana Lityńskiego – tragicznie zmarłego w nurtach Narwi pod Pułtuskiem. Jan Lityński był politykiem, publicystą, opozycjonistą w czasach PRL, działaczem społecznym, uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu, posłem na Sejm RP, doradcą prezydenta RP w latach 2010-2015. Mural na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Towarowej powstał z inicjatywy Burmistrza Woli Krzysztofa Strzałkowskiego oraz Wolskiego Centrum Kultury. W uroczystościach pn. „Wolność kocham i rozumiem: Jan Lityński i Komitet Obrony Robotników” wzięli udział przedstawiciele samorządów Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk.