Konkurs fotograficzny „Moja miejscowość -Tu się dzieje!”

21 grudnia 2020 r. w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego Moja miejscowość-Tu się dzieje! Konkurs pod patronatem honorowym Starosty Pułtuskiego oraz Burmistrza Miasta Pułtusk był skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu pułtuskiego. Organizatorem konkursu była Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęcia pokazującego lokalne wydarzenie, bądź przemiany zachodzące w pułtuskim pejzażu miejskim i na wsi, w architekturze, krajobrazie czy obyczajowości społecznej.

Na konkurs  wpłynęło 65 zdjęć, które brały udział w głosowaniu na FB Biblioteki. Największą ilość – 726  polubień,  uzyskało zdjęcie wykonane przez  Vanessę Gosiewską, uczennicę Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.
Komisja konkursowa w kategorii szkół podstawowych przyznała 5 nagród głównych i  5 wyróżnień, a w kategorii szkół ponadpodstawowych 3 nagrody główne.

Osoby nagrodzone:

Kategoria szkoły podstawowe
I nagroda
– Lidia Druchniak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Zatorach
– Vanessa Gosiewska, uczennicę  Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku
II nagroda
– Anna Jaworska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego w Pułtusku
III nagroda
– Diana Łach, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku
– Blanka Stankiewicz, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku
Wyróżnienia
– Jakub Banachowicz, uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie