Konferencja informacyjno-promocyjna projektu „Musimy siać…”

28 stycznia 2016 r. w Sali Koncertowej Domu Polonii w Pułtusku odbyła się druga konferencja informacyjno-promocyjna projektu „Musimy siać…” Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim (finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL13: Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu).


Przed konferencją Anna Makówka – Koordynator projektu wraz z reprezentująca szkoły uczestniczące w projekcie Krystyną Estkowską – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku wręczyły nagrody rzeczowe laureatom konkursów organizowanych przez powiat pułtuski pod hasłem: ZADBAJ JUŻ DZISIAJ O SWOJĄ KONDYCJĘ PSYCHICZNĄ, ŻEBY W PEŁNI KORZYSTAĆ Z ŻYCIA, tj.
1. Po co nam ta agresja – lepsze dziś, lepsze jutro
2. Stresu nie unikniesz, ale możesz sobie z nim poradzić
3. Jestem bezpieczny – w szkole, w domu, na ulicy…
Uczestników konferencji powitała Ewelina Majda – przedstawiciel firmy Solid Consulting z Gorzowa Wielkopolskiego organizującej konferencję. Następnie uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji: „Edukacja z zakresu pomocy psychologicznej / psychoterapeutycznej. Prawdy i mity. Forma udzielanych świadczeń” wygłoszonej przez Monikę Chrupek – psychoterapeutę, psychologa z Poradni Leczenia Uzależnień KARAN w Warszawie. O zaburzeniach emocjonalnych w wieku nastoletnim, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki prób samobójczych i samouszkodzeń u nastolatków opowiedziała Kamila Lenkiewicz – psychoterapeuta, psycholog z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Po lunchu, uczestnicy wysłuchali  prelekcję, kończącą konferencję, nt.: „Niebezpieczna gra – wpływ emocjonalnej atmosfery rodziny na rozwój i zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży” wygłoszoną przez Martę Szczukiewicz – psychoterapeutę, arteterapeutę w Stowarzyszeniu Nowa Wspólna Droga, w Stowarzyszeniu Wspólnota oraz w gabinecie Art & Psyche w Poznaniu.
Dziękujemy laureatom konkursów, ich rodzicom i opiekunom za przybycie po odbiór nagród i życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkim uczestnikom konferencji życzymy, aby wiedza zdobyta na spotkaniu, zaowocowała w naszych społecznościach zmniejszeniem zachorowalności  na choroby związane ze stylem życia.

Konferencja informacyjno- promocyjna projektu "MUSIMY SIAĆ..."

Konferencja informacyjno- promocyjna projektu „MUSIMY SIAĆ…”

234