KONCERT PATRIOTYCZNY „I przyszła wolność…”

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 28 września 2018 r.  w Auditorium Maximum Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku  odbył się koncert patriotyczny pt. „ I przyszła wolność…”. Koncert współorganizowany był przez Zarząd Powiatu w Pułtusku i samorząd województwa mazowieckiego w ramach przedsięwzięcia pn. „Drogi do Niepodległej – miejsca pamięci na terenie powiatu pułtuskiego.”

Konferansjer,  Classic Trio z solistami – Małgorzatą Urbaniak (sopran) i Krzysztofem Ciupińskim – Świątek (tenor), przygotowali dla publiczności muzyczną lekcję historii. Ta lekcja niezwykle podobała się uczestnikom koncertu, którzy wiele utworów wykonywali  wspólnie z artystami.

Każdy z uczestników otrzymał album pt. „Drogi do niepodległej- miejsca pamięci na terenie powiatu pułtuskiego”, wydany dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Pułtusku.