Silny wiatr 2 stopnia na terenie powiatu pułtuskiego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
informuje na temat strat spowodowanych silnym wiatrem 2 stopnia na terenie powiatu pułtuskiego w wyniku, którego uszkodzone zostały dachy, połamane drzewa oraz nastąpiły  awarie w dostawie prądu.
Silny wiatr oraz burza, która przeszła w dniu 17 stycznia 2022 r. w godzinach przedpołudniowych nad powiatem pułtuskim uszkodziła dachy, powaliła drzewa i spowodowała awarie prądu. Drzewa zostały powalone w kilkunastu miejscowościach na terenie gmin: Pułtusk, Gzy, Świercze, Winnica. Kilka z nich przewróciło się na stojące w pobliżu samochody (Ołdaki i Winnica).
Budynki mieszkalne zostały uszkodzone m.in. w Kościeszach, Kowalewicach Nowych, Gródku Nowym i Gnatach Lewiskach, a gospodarcze w Bobach i Słończewie.
Z budynku ubojni Zakładu Mięsnego Lenarcik wiatr zerwał część dachu. Uszkodzona została również obróbka blacharska na budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. New Britan. Natomiast w Winnicy została zerwana i uszkodzona instalacja fotowoltaniczna zainstalowana na budynku Urzędu Gminy.

Skutki wichury usuwa kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

W kilkunastu miejscowościach głównie na terenie gminy Gzy i Świercze nastąpiło awaryjne wyłączenie prądu. Uszkodzenia naprawiane są na bieżąco przez pracowników Zakładu Energetycznego. Informacje o awariach prądu można znaleźć na stronie Zakładu Energetycznego pod adresem: https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-biezace