Eliminacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zpobiega pożarom””

W piątek – 15 marca 2019 r. w budynku Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku odbyła się
XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W konkursie uczestniczyło 21 uczniów szkół z terenu Powiatu Pułtuskiego, wyłonionych podczas eliminacji gminnych.
Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów (Zarząd Powiatu w Pułtusku, Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie, Mardom, Polbram STEEL GROUP). Nagrodę ufundowaną przez Zarząd Powiatu w Pułtusku – deskorolkę elektryczną otrzymał Mateusz Sikorski – uczeń PSP nr 4 w Pułtusku.

Grupa wiekowa I :
I miejsce – Jakub Kołaczek – uczeń PSP w Płocochowie
II miejsce – Mateusz Sikorski – uczeń PSP nr 4 w Pułtusku
III miejsce – Maria Rzeczkowska – uczeń PSP w Gzach

Grupa wiekowa II :
I miejsce – Hubert Ćwiekliński – uczeń PSP nr 4 w Pułtusku
II miejsce – Magdalena Wielgolewska – uczennica PSP w Przemiarowie
III miejsce – Amelia Sitkowska – ZS nr 2 w Pułtusk

Grupa wiekowa III :
I miejsce – Mikołaj Kisiel – uczeń LO im. Piotra Skargi w Pułtusku
II miejsce – Ilona Ogrodnik– uczennica ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

Zwycięzcy w każdej z grup, zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.
Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.