Eliminacje powiatowe XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W piątek (23.03.br.) w AH im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku odbyły się eliminacje powiatowe
XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów szkół z terenu powiatu pułtuskiego, wyłonionych podczas eliminacji gminnych.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych zostali nagrodzeniu dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów (Zarząd Powiatu w Pułtusku, Mardom, Isbud, Irmark, Budomur, Wrotmet,  Nadleśnictwo Pułtusk) . Nagrodę ufundowaną przez Zarząd Powiatu w Pułtusku – deskorolkę elektryczną otrzymała Ewelina Gołębiowska – uczennica ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Grupa wiekowa I (uczniowie szkół podstawowych – klas 1-6) :

I miejsce – Amelia Sitkowska – uczennica PSP nr 2 w Pułtusku

II miejsce – Bartłomiej Baka – uczeń PSP w Przewodowie

III miejsce – Mateusz Sikorski –  uczeń PSP nr 4 w Pułtusku

Grupa wiekowa II (uczniowie gimnazjów i klas 7 szkół podstawowych) :

I miejsce  – Mikołaj Kisiel – uczeń PSP nr 4 w Pułtusku

II miejsce – Monika Kucharczyk – uczennica PG w Gzach

III miejsce – Aleksandra Gregajtys –  uczennica  PSP nr 4 w Pułtusku

Grupa wiekowa III (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych):

I miejsce – Ewelina Gołębiowska – uczennica ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

II miejsce –  Bartosz Chimkowski– uczeń LO im. Piotra Skargi w Pułtusku

III miejsce – Kacper Siemek –  uczeń ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Zwycięzcy w każdej z grup,  zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.