Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

24 kwietnia 2022 r. w Pułtusku odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP Dzień Pamięci przypada 13 kwietnia, dokładnie w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Pułtuskie uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Krzyża w intencji pomordowanych w Katyniu oraz innych miejscowościach na wschodzie 1940 roku. Następnie o godz. 11.30 pod Pomnikiem Ofiar Katynia na Popławach złożone zostały wieńce i odmówiona modlitwa, której przewodniczył ks. kan. Tadeusz Kowalczyk proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego. W imieniu Samorządu Powiatu Pułtuskiego hołd pomordowanym oddali: Jan Zalewski Starosta Pułtuski i Beata Jóźwiak Wicestarosta Pułtuski. W imieniu Samorządu Gminy Pułtusk kwiaty pod pomnikiem złożyli: Wojciech Gregorczyk Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Mariusz Osica Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku. Oprawę uroczystości zapewniła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechot.