Delegacja Powiatu Pułtuskiego na regionalnym święcie plonów

W niedzielę, 16 września 2018 r. w  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego, w których udział wzięła delacja Powiatu Pułtuskiego. Powiatowymi Starostami dożynkowymi byli Państwo Maria i Waldemar Przybysz-Rębała z Błędostowa (gm. Winnica).

Uroczystej mszy świętej, która odprawiona została na terenie sierpeckiego skansenu, przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. W trakcie święta plonów odbyły się m.in. pokazy wyplatania wieńców dożynkowych, warsztaty rzemiosła, a także kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Atrakcją były również inscenizacje codziennych zajęć na wsi z wykorzystaniem dawnych sprzętów i narzędzi gospodarskich.