Budynek długo oczekiwanej sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku oddany do użytkowania

Kilka pokoleń uczniów pułtuskiego LO im. Piotra Skargi, jednej z najstarszych szkół w Polsce, oczekiwało na salę sportową z prawdziwego zdarzenia. Dotychczas zajęcia odbywały się w sali o powierzchni ok. 94 m2.
17 października 2018 r. przecięcia wstęgi, symbolicznie przekazującego obiekt do użytkowania dokonali: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, przedstawiciele inwestora – Powiatu Pułtuskiego: Starosta Pułtuski Jan Zalewski, Wicestarosta Beata Jóźwiak, Przewodniczący Rady Wiesław Cienkowski oraz reprezentujący społeczność Liceum: Dyrektor Barbara Meredyk oraz stypendystka Prezesa Rady Ministrów, uczennica Natalia Kossakowska.
Poświęcenia obiektu sportowego dokonał Ksiądz Prałat Kapituły Pułtuskiej Wiesław Kosek, Dziekan Dekanatu Pułtuskiego oraz Ksiądz Proboszcz Parafii św. Jana Pawła II Sławomir Stefański.

Nowa sala mieści się w dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni użytkowej ponad 1 200 m2. Na parterze znajduje się m.in. wielofunkcyjna sala gimnastyczna o pow. ok. 400 m2 z widownią, przebieralnie, natryski, szatnie, pokój nauczycielski, pomieszczenia gospodarcze, łazienki, magazyn sportowy.  Na piętrze znajdują się m.in.: sala do ćwiczeń korekcyjnych (pow. ok. 90 m2) i siłownia (pow. ponad 80 m2).

Wartość całego zadania inwestycyjnego to ponad 5,6 mln zł, w tym 2.614.900  zł stanowi dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.