Powiatowe obchody Dnia Strażaka Otwarcie Drogi PONAD 9,8 MLN ZŁ Z UNII EUROPEJSKIEJ NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII DLA POWIATU PUŁTUSKIEGO ORAZ GMIN POKRZYWNICA, OJRZEŃ I OBRYTE Pożegnanie uczniów klas maturalnych

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 23 maja od godz. 22:00, do 27 maja do godz. 16:00. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Więcej:

https://www.gov.pl/web/mswia/stopien-alarmowy-bravo-crp2

Zakończenie 61. Centralnego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „O Złotą Więżę”

22 maja 2019 r. odbyło się oficjalne zakończenie 61. Centralnego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „O Złotą Więżę”. W finale wzięło udział 18 drużyn szachowych z 14 województw.
Wręczenia nagród ufundowanych przez Starostę Pułtuskiego za najlepsze wyniki na I, II, III i IV szachownicy dokonała Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Pułtusku Anna Makówka.
Nagrody otrzymali:
I szachownica Tymon Czernek LKSz GCKiP Czarna II woj. podkarpackie,
II szachownica Tomasz Rak Gmina Stawiguda woj. warmińsko-mazurskie,
III szachownica Jakub Chyży LKSz GCKiP Czarna I woj. podkarpackie,
IV szachownica Klara Szczotka MUKS Stoczek 45 Białystok woj. podlaskie. Czytaj więcej

XIV edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz czternasty realizuje konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”. Konkurs kierowany jest do fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Serdeczne Mazowsze” nawiązujące do serdeczności i gościnności zarówno mieszkańców jak i samego regionu.

Nabór prac konkursowych potrwa do 14 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie Jury wybierze dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody. Czytaj więcej

Wkrótce otwarcie !

Poczekalnia autobusowaNa czerwiec zaplanowane jest otwarcie nowo wybudowanej poczekalni autobusowej
zlokalizowanej w Pułtusku przy ul. Nowy Rynek (vis-a vis Powiatowego Urzędu Pracy). Obecnie dobiegają końca prace remontowo-budowlane. Nowa poczekalnia to nowoczesny budynek jednokondygnacyjny, o pow. użytkowej ok. 120 m2 , w którym znajdować się będą poczekalnia, kasa biletowa, toalety (w tym dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz pomieszczenia techniczne. Wartość inwestycji wynosi ok.1 055 689 zł. Czytaj więcej

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

W niedzielę 19 maja 2019 r. w Pułtusku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystości związane z obchodami rozpoczęły się wymarszem z placu przed Komendą Powiatową PSP w Pułtusku, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Walki i Męczeństwa i przemaszerowano na Mszę św. w Kościele św. Józefa w Pułtusku. Po nabożeństwie zebrani udali się na pułtuski rynek, gdzie uczestniczyli w uroczystym apelu z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich i powiatowych, kapelana strażaków ks. kan. Józefa Gawlika, służb mundurowych oraz przedstawicieli struktur PSP i OSP. Podczas apelu zostały wręczone odznaczenia i awanse oraz nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Pułtusku.

NAGRODY UFUNDOWANE PRZEZ ZARZĄD POWIATU W PUŁTUSKU OTRZYMALI:
– asp. Leszek Morawski – dowódca sekcji w Komendzie Powiatowej PSP w Pułtusku
– Druhna Monika Majkowska – inspektor w Komendzie Powiatowej PSP w Pułtusku
– Dh Adrian Siemek – OSP Głodowo
– Dh Janusz Wiśniewski – OSP Świercze Czytaj więcej

Odbiór drogi powiatowej na odcinku Grabówiec-Zatory

W poniedziałek 20 maja odbyło się uroczyste odebranie drogi powiatowej na odcinku Grabówiec-Zatory.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Minister Środowiska – Henryk Kowalczyk, Starosta Pułtuski – Jan Zalewski, Wójt Gminy Zatory – Grzegorz Falba oraz przedstawiciele Lasów Państwowych – Marek Roman Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie i Nadleśniczy Nadleśnictwa Pułtusk – Robert Wielkowski. Poświęcenia wyremontowanej drogi oraz mostu dokonał ks. Mirosław Danielski, proboszcz parafii w Zatorach.

Wartość przeprowadzonych inwestycji ogółem: 8 347 246,00 zł Czytaj więcej

Zaproszenie do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” realizowanym przez Instytut Tyflologiczny PZN

Jesteś studentem lub absolwentem? Szukasz pracy? My możemy Ci pomóc! Zapraszamy do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent”.
Co oferujemy?
• szkolenia i kursy zawodowe,
• naukę języków obcych,
• poradnictwo
• płatne staże zawodowe!!!
Warto skorzystać!
Skontaktuj się z nami telefonicznie: 22 831-22-71 wew. 255
lub mailowo: aktywnyabsolwent@pzn.org.pl

Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz rekrutacyjny i przesłać go na adres: aktywnyabsolwent@pzn.org.pl Czytaj więcej