80. rocznica utworzenia Armii Krajowej

Uczestnicy uroczystości przed pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Ziemi Pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej14 lutego br. w dniu 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej hołd bohaterom, należącym do Sił Zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego w okresie II wojny światowej, oddali kombatanci, przedstawiciele samorządów Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk, powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych. W imieniu Samorządu Powiatu Pułtuskiego, kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Ziemi Pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej, złożyli: Jan Zalewski Starosta Pułtuski i Beata Józwiak Wicestarosta. Oprawę uroczystości zapewniła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty ze starszym chorążym sztabowym Leszkiem Topólskim na czele.