80. rocznica deportacji społeczności żydowskiej z Pułtuska

W dniu dzisiejszym mija 80. rocznica deportacji społeczności żydowskiej z Pułtuska, aby uczcić pamięć ofiar Przedstawiciele Samorządu Powiatu Pułtuskiego, Samorządu Gminy Pułtusk, Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora oraz dzieci i młodzież z pułtuskich szkół, złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku pamięci ludności żydowskiej. Rys historyczny przed pomnikiem przedstawiła Aneta Szymańska ze Stowarzyszenia Dialogu MOST.
Następnie uczestnicy udali się na spacer śladami historii pułtuskiej społeczności żydowskiej. W pamiętnych miejscach zapalono znicze i odczytano wspomnienia ludzi uczestniczących w deportacji, w roku 1939. Gościem dzisiejszej uroczystości był syn żydowskiego małżeństwa, które deportowano z Pułtuska w 1939 roku Severin Gurman.