79. rocznica stracenia czterech żołnierzy AK

Uczestnicy uroczystości z okazji 79. rocznicy publicznego stracenia czterech żołnierzy AK przez Gestapo17 grudnia 2021 r. w 79. rocznicę publicznego stracenia czterech żołnierzy AK przez Gestapo pod pomnikiem Walki i Męczeństwa hołd pomordowanym oddali Kombatanci, przedstawiciele samorządów Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk w imieniu własnym oraz powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, reprezentanci organizacji pozarządowych. Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentował Starosta Jan Zalewski. Oprawę uroczystości zapewnili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku.
Pomnik upamiętniający mieszkańców ziemi pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej – jest hołdem m.in. dla członków ruchu oporu zamordowanych podczas publicznej egzekucji: ppor. Bronisława Dębińskiego ps. „Dąb” Zastępcy Komendanta Obwodu Pułtusk AK, ppor. Juliusza Kubisa ps. „Skuba” szefa Oddziału I Obwodu Pułtusk AK, Henryka Smoleńskiego ps. „Zaręba” urzędnika z Przasnysza i Stefana Krzykowskiego ps. „Chmura” nauczyciela z Jednorożca.