77. rocznica publicznej egzekucji żołnierzy AK

We wtorek, 17 grudnia 2019 r. pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Ziemi Pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej, uczczono pamięć i oddano hołd, publicznie straconym w tym miejscu przez gestapo, czterem żołnierzom Armii Krajowej – ppor. Bronisławowi Dębińskiemu ps. „Dąb” Zastępcy Komendanta Obwodu Pułtusk AK, ppor. Juliuszowi Kubisowi ps. „Skuba” szefowi Oddziału I Obwodu Pułtusk AK, Henrykowi Smoleńskiemu ps. „Zaręba” z Przasnysza i Stefanowi Krzykowskiemu ps. „Chmura” z Jednorożca.
Wiązanki kwiatów złożyli m.in. kombatanci, przedstawiciele samorządów – miejskiego i powiatowego, delegacje organizacji, stowarzyszeń, partii politycznych, miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, służb i straży.
Słowo do uczestników uroczystości wygłosiła Katarzyna Apalińska nauczyciel historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.