Podsumowanie projektu „Mobilności zagraniczne szansą sukcesu zawodowego uczniów i nauczycieli”

11 marca 2016 r. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku miała miejsce konferencja podsumowująca projekt „Mobilności zagraniczne szansą sukcesu zawodowego uczniów i nauczycieli”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus +.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pułtusku, dyrektorzy szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie, rodzice, a także Pani Aleksandra Krzyżewska – Niclas oraz Pan Patrice Niclas, przedstawiciele gospodarstwa agroturystycznego Fattoria Biologica Patrice we Włoszech, którzy przyjmowali na praktyki zawodowe uczniów z kierunku kształcenia technik żywienia i usług gastronomicznych.

Projekt „Mobilności zagraniczne szansą sukcesu zawodowego uczniów i nauczycieli” jest czwartym projektem, w którym Instytucją Przyjmującą uczniów na praktyki zawodowe była Fattoria Biologica Patrice.

Podczas konferencji przedstawione zostały prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów uczestniczących w praktykach zagranicznych we Włoszech i Hiszpanii, które obrazowały ich 4 – tygodniowy pobyt zagranicą. Swoimi wrażeniami podzielili się także nauczyciele, biorący udział w tygodniowym szkoleniu typu Job Shadowing we Włoszech.

Konferencja zakończyła się degustacją dań włoskich, przygotowanych przez uczniów z kierunku kształcenia technik żywienia i usług gastronomicznych, biorących udział w projekcie.

DSC09367

DSC09355

DSC09342

DSC09419

DSC09420