19.08.2018r. odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne

W niedzielę 19 sierpnia 2018r. w Zatorach odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, które były okazją do podziękowania rolnikom powiatu pułtuskiego za całoroczny trud i zebrane plony.

Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Powiatu w Pułtusku i Wójt Gminy Zatory, a uczestniczyli w niej m.in.: Jarosław Kalinowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Witold Chrzanowski – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele samorządów – powiatowego i gminnych, przedstawiciele lokalnych firm, instytucji, stowarzyszeń oraz licznie przybyli mieszkańcy powiatu i goście.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. polową, sprawowaną przez ks. Mirosława Danielskiego, proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Zatorach.

Następnie reprezentacja Kuźni Kurpiowskiej z Pniewa przedstawiła obrzęd przekazania „Bochna chleba” a starostowie dożynek tradycyjnie przekazali chleb gospodarzom – Staroście Pułtuskiemu Janowi Zalewskiemu oraz Wójtowi Gminy Zatory Grzegorzowi Falbie, którzy wraz z przedstawicielami samorządów gminnych powiatu pułtuskiego podzielili się nim z wszystkimi uczestnikami dożynek.

Podczas oficjalnej części uroczystości – Wójt Gminy Zatory wręczył nagrody za przygotowanie wieńców dożynkowych przedstawicielom 19 delegacji wieńcowych z powiatu pułtuskiego a Starosta Pułtuski Jan Zalewski i Wicestarosta Beata Jóźwiak, w imieniu Zarządu Powiatu w Pułtusku, nagrodzili wieńce przygotowane przez delegację z Wiktoryna oraz Mystkówca Szczucina, uznając je za najpiękniej wykonane.

Podczas dożynek stoiska informacyjno-promocyjne wystawili m.in.: Gmina Zatory, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Policja, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie, Zakład Mięsny Lenarcik, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Herbalife Odżywianie.

Ponadto uczestnicy uroczystości mogli degustować potrawy tradycyjne i regionalne przygotowane przez Stowarzyszenie Puszcza Biała – Moja Mała Ojczyzna oraz ZM Lenarcik z Gotard.

Uczestnicy dożynek mieli okazję, aby zobaczyć występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Puszcza Biała”, a także bawić się podczas koncertów zespołów: STARTER, MEGA DANCE, SKALAR’S, FENIX, DAMESSA, a przede wszystkim z gwiazdami – zespołami MIG i SPONTAN.

Oprócz atrakcji dla dorosłych były również zabawy dla dzieci. Nie zabrakło wesołego miasteczka, loterii fantowych, malowania twarzy, pokazu baniek mydlanych, modelowania baloników oraz innych zabaw i animacji.

Galeria zdjęć: