1,2 mln zł na uruchomienie połączeń lokalnych w Powiecie Pułtuskim

fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

12 stycznia, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy z przedstawicielami samorządów województwa mazowieckiego na objęcie w 2023 r. dopłatą zadań organizatora transportu publicznego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie jest również Powiat Pułtuski. Stosowną umowę z Wojewodą Mazowieckim podpisał dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Starosta Pułtuski Jan Zalewski.

Na uruchomienie połączeń lokalnych samorządy otrzymają dopłatę o łącznej wysokości 38 389 656,01 zł. Środki te stworzą możliwość uruchomienia w sumie 271 lokalnych połączeń, o łącznej długości 11 380,5 km), z czego do Powiatu Pułtuskiego trafi dopłata w wysokości ponad 1,2 mln zł na uruchomienie 11 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 759,4 km.

1,2 mln zł na uruchomienie połączeń lokalnych w Powiecie Pułtuskim

fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie