11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Starosta Pułtuski i Burmistrz Miasta Pułtusk
zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości

PROGRAM OBCHODÓW
9.30 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Warszawska 27; współorganizator: Związek Piłsudczyków RP Oddział w Pułtusku).

10.00 – Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ignacego Jana Paderewskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości (park Domu Polonii; współorganizatorzy: Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Dom Polonii w Pułtusku).

10.30 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Wincentego Witosa (ul. 3 Maja 20; współorganizator: Stowarzyszenie – Pamięć i Tożsamość – im. Wincentego Witosa).

11.00 – Uroczystość przy mogile żołnierzy poległych w 1920 roku (I cmentarz przy ul. Kościuszki).

12.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny poprzedzona programem artystycznym pt. „Starym Ojców naszych szlakiem” w wykonaniu uczniów LO im. Piotra Skargi w Pułtusku (Bazylika)

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

11 listopada (czwartek)

9.00 – Halowy Turniej Trójek Siatkarskich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk (hala Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku; organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku).

15.30 – Halowy Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy i Stowarzyszeń z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk (hala Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku; organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku).

17.00 – „Na skrzydłach wolności” – koncert z okazji Dnia Niepodległości (sala kina MCKiS w Pułtusku; organizator: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku) – wstęp wolny.

12 listopada (piątek)

19.00 – „JP2 – oczekiwane pokolenie” – spektakl Krakowskiego Teatru Komedia (sala Maneż Domu Polonii w Pułtusku, organizatorzy: Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Dom Polonii w Pułtusku) – wstęp wolny.

Oprawę oficjalnych uroczystości zapewniają: Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Pułtusku