101 rocznica Niepodległej Polski

W Pułtusku obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się uroczystością na I Cmentarzu przy Mogile Żołnierzy Poległych 1920 r., gdzie przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, kombatantów, stowarzyszeń, organizacji, partii politycznych, instytucji, szkół i zakładów pracy złożyli wiązanki kwiatów. Słowo do obecnych wygłosiła mgr Dorota Orłowska Dyrektor Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku. Po uroczystości zebrani udali się pod pomnik Wincentego Witosa, a następnie na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny do Bazyliki Pułtuskiej, poprzedzoną programem artystycznym pn. „Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć…” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku. Kolejnymi punktami programu obchodów były: uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod tablicą upamiętniającą Ignacego Jana Paderewskiego.

Wartę honorową wystawiła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty.

Uroczystości uświetniła obecność Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku oraz licznych pocztów sztandarowych.

Fotorelacja: Urząd Miejski w Pułtusku