1 września 2021 r. – 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowejW 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września br., pod pomnikiem mieszkańców ziemi pułtuskiej pomordowanych i poległych w tamtym okresie, odbyła się uroczystość złożenia kwiatów zorganizowana przez Starostę Pułtuskiego Jana Zalewskiego oraz Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka.

Wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyli przedstawiciele środowisk kombatanckich, lokalnych samorządów, służb mundurowych, szkół, jednostek organizacyjnych Powiatu Pułtuskiego i Miasta Pułtusk, zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń. Oprawę uroczystości zapewniło I Liceum Ogólnokształcące CNB im. 13 Pułku Piechoty. Rys historyczny zaprezentowała Anna Krawczyńska nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku.