Wręczono stypendia Starosty Pułtuskiego za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce oraz za osiągnięcie wysokich wyników sportowych

Podczas XXXIV Sesji Rady Powiatu, po raz kolejny zostały wręczone stypendia Starosty Pułtuskiego za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce oraz za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.

Zgodnie z „Programem wspierania edukacji uzdolnionych  lub uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce uczniów szkół prowadzonych przez Powiat”, stypendia  otrzymali uczniowie,  którzy w II półroczu roku szkolnego 2016/2017 osiągnęli średnią ocen minimum 5,0 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę  z zachowania.

W Liceum Ogólnokształcącym im. P. Skargi w Pułtusku  stypendium za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce otrzymali uczniowie:

Karolina Ambroziak
Alicja Zawisza
Aleksandra Zglejszewska
Weronika Zych

W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego  stypendium Starosty Pułtuskiego  za wybitne wyniki w nauce otrzymali uczniowie:

Ewa Rosińska
Weronika Szymańska
Konrad Holender
Łukasz Tkaczyk
Michał Stępniewski
Jakub Matuszewski
Karolina Morawska
Aleksandra Malicka
Ilona Ogrodnik
Jakub Godlewski

W Zespole Szkół im. Bolesława Prusa stypendium Starosty za wybitne wyniki w nauce otrzymały uczennice:
Justyna Świderska
Weronika Łuniewska

Na podstawie „Regulaminu w sprawie szczegółowych zasad przyznawania  stypendiów sportowych” przyznane zostały także stypendia Starosty Pułtuskiego za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.  Otrzymali je:
Piotr Gos-  uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku
oraz  Paweł Szmeja  – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego.

Uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią otrzymali stypendium   Prezesa Rady Ministrów. W  roku szkolnym 2017/2018 są to:
Kinga Lesińska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi;
Alicja Łebkowska – uczennica Zespołu Szkół im. B. Prusa;
Aleksandra Jaworska – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego (technikum);
Ewelina Gołębiowska – uczennica  Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego (liceum).