ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS „PRZYJAZNY KONSUMENTOWI”

4 października 2017r. została rozstrzygnięta IX edycja konkursu ,,Przyjazny Konsumentowi”, zorganizowanego przez Zarząd Powiatu w Pułtusku, Powiatowego Rzecznika Konsumentów i „Pułtuską Gazetę Powiatową”. Celem konkursu było wyróżnienie tych handlowców i usługodawców, którzy w kontaktach z konsumentami wykazali się rzetelnością, profesjonalizmem i życzliwością.

Konkurs adresowany był do pełnoletnich mieszkańców powiatu pułtuskiego, będących  konsumentami w rozumieniu art.22¹ Kodeksu cywilnego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było prawidłowe wypełnienie i nadesłanie oryginalnego kuponu ze wskazaną placówką na adres organizatorów konkursu. Oddając swój głos konsumenci wzięli pod uwagę to, w jakim stopniu dana firma jest przyjazna konsumentom i czy przestrzega ich praw. O wyborze podmiotu zadecydowała największa ilość oddanych głosów.

Laureaci, którzy uzyskali najwyższą punktację w czterech kategoriach konkursowych otrzymują tytuł Firmy „Przyjaznej Konsumentowi”.

A oto Laureaci:

• w kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Usługach na Terenie Miasta Pułtusk” to: Blacharstwo-Lakiernictwo- Mechanika Pojazdów, Krzysztof Podgrudny,
    ul. Warszawska 34, 06-100 Pułtusk.
  • w kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Handlu na Terenie Miasta Pułtusk” to:
    Handel Detaliczny Bożena Zabiełło, ul. Świętojańska 14, 06-100 Pułtusk.
  • w kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Usługach na Terenach Wiejskich Powiatu Pułtuskiego” to: Tartak Katarzyna Woltańska-Kubicz, Przemiarowo 16, 06-100 Pułtusk.
  •  w kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Handlu na Terenach Wiejskich Powiatu Pułtuskiegoto: Sklep Spożywczo-Przemysłowy Dariusz Arazy, Gzy 12, 06-126 Gzy.

W dniach 1-30 września 2017r. „Pułtuska Gazeta Powiatowa” na stronie www.pultusk24.pl przeprowadziła  sondę internetowa, w której udział wzięły wszystkie podmioty zgłoszone przez konsumentów. Internauci wybrali:

•   „Najlepszy Podmiot Działający w Handlu na Terenie Powiatu Pułtuskiego”. Laureatem w tej kategorii została: Apteka Katarzyna Gniedziejko, ul. Mickiewicza 29, 06-100 Pułtusk.
  •    „Najlepszy Podmiot Działający w Usługach na Terenie Powiatu Pułtuskiego”. Laureatem w tej kategorii został: Salon Fryzjerski „Vizage” Żaneta Dymek, ul. Rynek 19, 06-100 Pułtusk.

Zwycięzcom konkursu zostaną wręczone statuetki i dyplomy na jednej z najbliższych sesji Rady Powiatu. Ponadto, spośród osób biorących udział w głosowaniu – konsumentów została wylosowana jedna osoba – Pani Aneta Szymańska z Zator, która zgodnie z regulaminem otrzyma upominek.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu składamy gratulacje

Organizatorzy konkursu:

Zarząd Powiatu w Pułtusku