Rekordowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. Pułtuszczanie po raz 25 zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Według wstępnych obliczeń podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – na terenie powiatu pułtuskiego udało się zebrać rekordową sumę ponad 70 tys. zł.!

Powiatowy Sztab WOŚP mieścił się tradycyjnie w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku, a Finał odbył się w hali przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pułtusku. Jubileusz Orkiestry był okazją do podziękowań, które wręczono – pierwszej Pani Dyrygent Pułtuskiej WOŚP Jadwidze Szolc i obecnej  Teresie Zielińskiej, Powiatowemu Sztabowi WOŚP przy Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku,  opiekunom i wolontariuszom, przedstawicielom samorządów – powiatowego i miejskiego, Dyrektor ZS im. B. Prusa.

Podczas Finału wręczono nagrody laureatom konkursów  Burmistrza Miasta Pułtusk – fotograficznego i plastycznego oraz nagrody Starosty Pułtuskiego, które otrzymali:

– Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem –  szkoła, która wśród szkół na terenie powiatu pułtuskiego zebrała najwięcej pieniędzy w ramach tegorocznego finału,

– Niepubliczne Przedszkole MINILAND w Pułtusku – przedszkole, które wśród przedszkoli  na terenie powiatu pułtuskiego zebrało najwięcej pieniędzy w ramach tegorocznego finału,

– wolontariusze z powiatu pułtuskiego, którzy zebrali najwięcej pieniędzy  w ubiegłorocznym finale WOŚP:  I m-ce – Jan Bąk, II m-ce- Karolina Zajda, III m-ce – Mariusz Bielecki.

Emocje wzbudzały licytacje przekazanych dla WOŚP przedmiotów i usług. Rekordową cenę osiągnęła piłka z autografem Roberta Lewandowskiego – 1,4 tys. zł.

Dla uczestników Finału wystąpiły zespoły muzyczne– Stan&Vito z MCKiS Pułtusk,  Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Pułtusku, Beat Boys z Legionowa oraz grupy taneczne – Cojones Grandes Crew i SWAG Olgi Nitkowskiej – Brejnak.