NAGRODA DLA  PRZEDSZKOLA MINILAND

Rekordowa zbiórka podczas 24. Finału WOŚP…

W niedzielę, 10 stycznia 2016 r., po raz 24 w Pułtusku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Tradycyjnie pułtuski Sztab Orkiestry, którego szefem jest Pani Teresa Zielińska, mieścił się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku. Na terenie miasta Pułtuska i powiatu pułtuskiego kwestowało 180 wolontariuszy.
Dzięki niezwykłej hojności mieszkańców naszego powiatu na pediatrię i godną opiekę medyczną osób w podeszłym wieku zebrano 59.283,52 zł ! Na tę kwotę złożyły się środki uzyskane ze zbiórek ulicznych i zbiórek podczas imprez towarzyszących oraz kwest szkolnych i przedszkolnych – 7.475,52 zł, licytacji przekazanych przez darczyńców przedmiotów i usług, serduszek wykonanych na konkurs i gadżetów WOŚP – 5.990,00 zł.

Wolontariusze, tak ja przez kilka ostatnich lat, podczas grudniowej Sesji Rady Powiatu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, dzięki czemu konto Orkiestry zostało zasilone kwotą 637 zł.

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu spotkali się na imprezie finałowej, która w tym roku po drugi odbyła się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pułtusku.
Podczas pułtuskiego Finału WOŚP Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu :
– dla wolontariuszy, którzy podczas ubiegłorocznego finału zebrali największe kwoty pieniędzy: Jana Bąka, Natalii Kowalskiej i Martyny- Zajdy oraz
– dla szkoły i przedszkola, które zebrały najwięcej pieniędzy w ramach 24. Finału WOŚP :
• Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem – na ręce Dyrektor Barbary Piątek i uczniów;
• Niepublicznego Przedszkola „Miniland”- na ręce uczniów.
Samorząd powiatu pułtuskiego kolejny raz włączył się w przygotowanie Finału WOŚP m.in. przeznaczając środki finansowe na zakup materiałów papierniczych i dekoracyjnych. Pomocy w przygotowaniu Finału udzieliły powiatowe jednostki organizacyjne m.in. przeznaczając na licytację prace wykonane w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej, przygotowując poczęstunek dla wolontariuszy Orkiestry i zapewniając transport wolontariuszy do studia telewizyjnego w Warszawie.