Przygotowanie szkół i placówek oświatowych powiatu do rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

W dniu 30 sierpnia 2016r. Komisja Spraw Społecznych z udziałem wicestarosty Beaty Jóźwiak oraz dyrektora Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Katarzyny Jankowskiej dokonała wizji lokalnych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat pułtuski. Celem prac Komisji była ocena przygotowania jednostek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego.

W okresie przerwy wakacyjnej we wszystkich szkołach prowadzone były prace modernizacyjne oraz naprawczo – konserwacyjne w celu poprawy bezpieczeństwa, stanu technicznego budynków oraz standardów klas i pracowni.

Prace remontowe:

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku

• wykonano posadzkę o łącznym metrażu 53m2, lamperię marmolitową o łącznym metrażu 60m2,
  • dokonano naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz ścian w sali nr 4.

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

• remont boiska wielofunkcyjnego z wymianą przęseł,
  • adaptacja pomieszczenia na małą świetlicę dla uczniów,
  • malowanie lamperii na korytarzu,
  • wymiana zniszczonych drzwi w łazience męskiej,
  • wymiana zniszczonych płytek na schodach wyjściowych (na płytę asfaltową)
  • uzupełnienie oświetlenia w pomieszczeniach szkolnych

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku

• remont auli szkolnej, w tym: prace malarskie, cyklinowanie zgrubne, parkiet lity wraz z lakierowaniem oraz wymiana lamp oświetleniowych,
  • remont podłogi na odcinku aula – sekretariat, w tym: cyklinowanie zgrubne, parkiet lity wraz z lakierowaniem),
  • remont 28 szt. stolików kwadratowych do auli szkolnej, w tym: wymiana blatów, malowanie stelaży,
  • wymiana 4 szt. lamp oświetleniowych w sali lekcyjnej nr 39,
  • wykonanie drobnych prac konserwacyjnych (malarskie i stolarskie) w pozostałych pomieszczeniach budynku szkoły oraz prac konserwacyjnych dotyczących sprzętu kwaterunkowego.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku

• pozyskano meble do sal lekcyjnych,
  • przeprowadzono prace remontowo – adaptacyjne w celu dostosowania pomieszczenia na potrzeby sali lekcyjnej,
  • przeprowadzono prace malarskie na sali gimnastycznej i rekreacyjnej,
  • dokonano zakupu i montażu paneli prysznicowych oraz brodzików umywalni,
  • zakupiono pralkę i suszarkę do pralni,
  • zakupiono (ze środków zewnętrznych) nowy sprzęt sportowy: orbitrek, rowerek treningowy, bieżnię elektryczną i ergo wiosła,
  • zakupiono i wymieniono wykładziny i okleiny na terenie placówki,
  • wykonano prace malarskie i wymianę zniszczonej glazury i terakoty w kuchni i jej zapleczu.

Łączne koszty poniesione na ww. prace w podległych jednostkach oświatowych wyniosły 95.336,70 zł.