PRZYGOTOWANIE DO XXV FINAŁU WOŚP

2 grudnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Pułtusku odbyło się spotkanie dotyczące organizacji XXV Finału WOŚP. W spotkaniu uczestniczyli -Szefowa Pułtuskiego Sztabu WOŚP – Teresa Zielińska oraz przedstawiciele współorganizatorów finału: samorządu powiatu pułtuskiego –  Wicestarosta Beata Jóźwiak i samorządu miejskiego.

15 stycznia 2017 roku Pułtusk po raz XXV zagra w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmi „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

W skład Powiatowego Sztabu wchodzą nauczycielki: Dyrygent Orkiestry – Teresa Zielińska oraz Grażyna Sitek, Barbara Krzemień-Kozłowska i Agnieszka Dyl.

Sztab liczy 180 wolontariuszy z całego powiatu pułtuskiego, a rozpoznać ich będzie można po identyfikatorach i puszkach.

Poszczególne szkoły reprezentują nauczyciele-koordynatorzy, którzy współpracują ze Sztabem;

1. Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem – Agnieszka Elak
  2. Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach –  Beata Włodarczyk, Agnieszka Druchniak
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Pułtusku – Marta Dobrzyńska,Dorota Wrzesińska
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pułtusku – Mariola Michalska
  5. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku –  Joanna Łach
  6. Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Pułtusku – Sławomira Pieńkowska
  7. Zespół Szkół w Dzierżeninie –  Bożena Koźlińska
  8. Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami  Integracyjnymi w Pułtusku – Ilona Kołodziejska
  9. Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku –Małgorzata Dudyś
  10.  Zespół Szkół Zawodowych w Pułtusku – Angelika Chrzanowska
  11. I Liceum Ogólnokształcące CN-B „Feniks” w Pułtusku – Ewelina Stańkowska-Rolka
  12. Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie-  Hanna Karłowicz i Anna Nalewajk
  13. Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku –  Justyna Rachuba-Mućka, Renata Prus-Nalewajk
  14. 25. Próbna Drużyna Harcerska w Pniewie – Wioletta Glanowska
  15. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy – Jolanta Korytkowska
  16. Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczach – Agnieszka Ołdakowska

Sztab ogłosił konkursy:
Konkursy sponsorowane przez Burmistrza Miasta Pułtusk:
Konkurs plastyczny na najpiękniejsze SERCE
Konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wielkość serca min. 15×20 cm, technika dowolna (prace przestrzenne, nie rysunki).
Najpiękniejsze serca zostaną wykorzystane do dekoracji Sztabu, a później przesłane do szpitali onkologicznych.

Konkurs fotograficzny na najsympatyczniejszy uśmiech pod hasłem: „Wspomnienie uśmiechu pozostaje na zawsze…”
Konkurs dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Fotografia o wymiarach 15×20 cm, przedstawiająca uśmiechniętą twarz/twarze, wydrukowana na papierze fotograficznym. Najpiękniejsze prace fotograficzne zostaną wyeksponowane w antyramach w dniu finału, a później przesłane do szpitali onkologicznych.

Konkursy sponsorowany przez Starostę Pułtuskiego:
Konkurs na „najhojniejszą szkołę i przedszkole ”
Szkoła i przedszkole, która zbiorą najwięcej pieniędzy, otrzymają nagrodę.

Konkurs na najlepiej kwestującego wolontariusza
Nagrodę odbierze wolontariusz, który w poprzednim finale WOŚP zebrał najwięcej pieniędzy.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi  5 stycznia 2017 r. Nagrody zostaną wręczone w dniu Finału, 15 stycznia 2017 r. W ostatnim tygodniu przed Finałem, we wszystkich szkołach i przedszkolach miasta i powiatu pułtuskiego, zostaną przeprowadzone kwesty szkolne. Jak zawsze liczymy na wielkie serca Mieszkańców Miasta i Powiatu  „Bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze, dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”