Program „Polsko – Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016” w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego

W ramach Programu „Polsko – Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016” wspieranego przez Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, przy współpracy z Europejską Fundacją Edukacji i Rozwoju,  grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w dniach 23-30 września br.  przebywała w Sankt Petersburgu, aby zrealizować pierwszą część  programu, którego tematem przewodnim była „Historia Polski i Rosji w malarstwie obu krajów

Obecnie (od 16 do 22 października) w Pułtusku goszczą rosyjscy uczestnicy wymiany –  ze szkoły średniej Nr 225. W poniedziałek (17 bm.) uczestnicy programu wzięli udział w spotkaniu  z  wicestarostą Beatą Jóźwiak, dyrektorem Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Katarzyną Jankowską i dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego Jarosławem Druchniakiem. Mamy nadzieję, że spotkanie przybliżyło gościom realia funkcjonowania edukacji i administracji publicznej i pogłębiło wiedzę o współczesnej Polsce.

DSCN0836 — kopia