POWIAT PUŁTUSKI POZYSKAŁ DOFINANSOWANIE NA BUDOWĘ HALI PRZY LO IM. PIOTRA SKARGI

W marcu 2017r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki złożony został wniosek na dofinansowanie budowy hali widowiskowo-sportowej dla uczniów LO im. Piotra Skargi w Pułtusku w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej 2017. Całkowity koszt inwestycji to 5.468.842 zł. Złożony wniosek został oceniony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie w kwocie 2.614.900 zł.

Hala sportowa dla Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi w Pułtusku to inwestycja długo wyczekiwana  przez kolejne pokolenia uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Budowa hali zakończy się we wrześniu 2018r. Nie tylko uczniowie Liceum, ale także mieszkańcy powiatu pułtuskiego  otrzymają dostęp do nowoczesnej  infrastruktury sportowej. Z hali korzystać będą mogli również  uczniowie i nauczyciele innych placówek oświatowych z terenu powiatu pułtuskiego,  a także osoby niepełnosprawne.
Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie  1237,41 m2. Hala będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze znajdować się będą m.in. przebieralnie, natryski, szatnie, pokój nauczycielski, pomieszczenia gospodarcze, łazienki, magazyn sportowy oraz sala gimnastyczna  o powierzchni prawie 400 m2. Na piętrze  będzie m.in. sala do ćwiczeń korekcyjnych o pow.89,03 m2, siłownia – 81,85m2 oraz widownia na 112 miejsc.