PONAD 4 MLN ZŁ DOFINANSOWANIA Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO NA PRZEBUDOWĘ DROGI POWIATOWEJ NA ODC. PUŁTUSK UL. MICKIEWICZA – LIPNIKI STARE

W sobotę 3 lutego 2018 r. na konferencji regionalnej w Urzędzie Miejskim w Ciechanowie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i przedstawiciele samorządu powiatu pułtuskiego – Starosta Pułtuski Jan Zalewski, Wicestarosta Beata Jóźwiak, Skarbnik Powiatu Krystyna Rzepnicka podpisali umowę na dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3403W Pułtusk – Bulkowo-Skórznice – Gąsiorowo na odcinku Pułtusk ul. Mickiewicza – Lipniki Stare”. Przy podpisaniu umowy obecny był Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Witold Chrzanowski.

Przebudowanych zostanie 6850 mb nawierzchni drogi oraz 2285 mb ścieżki rowerowej, 5142 mb chodników i powstanie 121 miejsc postojowych. Szacunkowa wartość zadania to prawie 7 mln zł, a kwota przyznanej dotacji to ponad 4,1 mln zł.

Foto: Izabela Koba „Tygodnik Ciechanowski”