PIKNIK Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

3 czerwca 2016 r. na boisku sportowym przy ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Organizatorem uroczystości było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku.

Wicestarosta Beata Jóźwiak w krótkim wystąpieniu, podziękowała rodzicom zastępczym, za to że dzieciom pozbawionym rodzinnego ciepła, starają się zbudować „dom na skale” – dający poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, zrozumienia, akceptacji i miłości. Dziękowała za to , że rodzice zastępczy dzielą ze swoimi podopiecznymi radości i smutki, dbają o ich rozwój, wprowadzają ich w dorosłe życie, budują relacje i więzi rodzinne, pokazują pozytywne wzorce.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Frejlich wręczyła bukiet kwiatów Wiesławie Popielarskiej, pełniącej rolę pogotowia opiekuńczego. Było to symboliczne  podziękowanie dla wszystkich rodzin zastępczych z terenu powiatu pułtuskiego.

Podczas pikniku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego „W rodzinie siła” i wręczenie nagród laureatom.

I miejsce zajęła Gabriela Bartczak – uczennica kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegocinie;

II miejsce zajęła Anna Paradowska- uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Poduchownym;

III miejsce zajął Kacper Falba – uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Zatorach.

Nagrodę specjalną Starosty Pułtuskiego otrzymał Adrian Szczerba – uczeń klasy IV  Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 4 w Pułtusku.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia następującym osobom: Patrycji Miętkiewicz, Annie Rzeczkowskiej, Katarzynie Groszkowskiej, Katarzynie Melnickiej, Gabrieli Bala, Annie Mroziewicz, Zuzannie Rudnickiej.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy uczestnicy pikniku wspólną zabawą taneczno-ruchową zainaugurowali drugą część Pikniku.

Dla osób biorących udział w pikniku przygotowano nie tylko gry i zabawy integracyjne, ale również poczęstunek (słodkie bułki, soki, popcorn, watę cukrową) oraz obiad.

Organizator pikniku – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie dziękuję sponsorom uroczystości z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego :

–  Panu  Józefowi Łatyfowiczowi – właścicielowi firmy ISBUD;

–  Panu Stanisławowi Krzyżewskiemu – współwłaścicielowi Piekarni POPŁAWY;

– Pani Marii  Ponichterze –  Prezes Zarządu PSS „Społem” w Pułtusku.